Návrh kuchyně

Díváte se na vaši starou kuchyňskou linku a máte pocit, že potřebuje změnit? Neváhejte a s chutí do toho. Pečlivě si však předem promyslete, jakou představu o své budoucí kuchyni máte a co by vám měla nabídnout. Také zvažte, jestli jste schopni vaše představy realizovat samostatně nebo s pomocí odborníků z kuchyňského studia.

Když vám vaše stará kuchyň nestačí

Máte již v hlavě vytvořený návrh vaší nové kuchyně? Nebo naopak tápete v široké nabídce kuchyňských linek a všeho možného vybavení? Firma Interiéry Pröschl nabízí služby odborníků v praxi. Naši designéři mají cit pro svůj obor a perfektní prostorovou představivost. Vaše představy o nové kuchyni převedeme do reality.

S naší pomocí se vyhnete celé řadě méně či více závažných chyb, kterých se často majitelé a nájemci bytů a domů dopouštějí a následně řeší drahé opravy a úpravy interiéru.

Designéři našeho interiérového studia vám dají šikovné rady a tipy na uspořádání nové kuchyně a vyrobí i návrh kuchyně na míru vašim potřebám. Podívejme se spolu na nejčastěji realizované návrhy kuchyňských sestav a řekněme si něco o jejich vlastnostech.

Kuchyň ve tvaru I

Nejčastějším typem návrhů moderních kuchyní, zejména v panelových bytech, jsou kuchyně ve tvaru písmene I. Většinou se jedná o obdélníkové místnosti s malou podlahovou a užitnou plochou. Díky jednoduchému umístění kuchyňské linky v jedné přímce podél zdi získáte nejvíce místa pro vaření a manipulaci s jídlem. Při využití rohové kuchyňské linky byste se mohli cítit velmi stísněně a nezbyl by vám prostor pro manipulaci s jídlem i pro pohyb více osob.

Pro velké místnosti tento model není vhodný. Mezi jednotlivými stranami linky by vznikl příliš velký prostor, který znesnadňuje běžné vaření a nutí vás být neustále v pohybu. Vaření je ovšem zábava a pro řadu lidí i vášeň. Koho by bavilo kvůli špatnému návrhu kuchyně neustále přecházet pro každou vařečku a lžičku na opačnou stranu kuchyně.

Kuchyň ve tvaru I s barem (ostrůvkem)

Pokud jsou rozměry vaší kuchyně větší a umožňují vám přidat navíc ostrůvek, gratulujeme. Získáváte totiž nejen místo pro potenciální setkávání u baru s přáteli, ale i další možnost pro umístění kuchyňských spotřebičů a vybavení. Vše záleží na vaší fantazii, které se meze nekladou. Naše designérské studio vám také může připravit optimální návrh kuchyně přesně tak, jak jste si ji vysnili. Svěřte se do rukou uznávaného interiérového studia s tradicí.

Kuchyň ve tvaru písmene G

Kuchyňská linka ve tvaru písmene „G“ je také velmi dobré dispoziční řešení. Spolu s kuchyněmi ve tvaru písmene U nabízí bezkonkurečně největší vnitřní prostor a variabilitu uspořádání.

Zpravidla se vyrábí z lisovaných MDF desek a jsou opatřeny krycí fólií v matném i lesklém provedení. Náročnější zákazníci preferují masivní dřevo a moderní ušlechtilé materiály jako kov, sklo a kámen.

V nabídce našeho interiérového studia Interiéry Pröschl najdete více než 60 tvarů a nespočet barev, vzorů a odstínů těchto dvířek.

Kuchyň ve tvaru písmene L

Kuchyně ve tvaru písmene L jsou velmi praktické. Pokud máte možnost využít toto řešení, dostanete velké množství úložných prostor navíc. Jde o jedno z velmi častých uspořádání moderních kuchyňských linek a to i za předpokladu, že je v místnosti další nábytek jako jídelní stůl a židle. Zejména ve starších rodinných domech jsou kuchyňské linky ve tvaru L milosrdným řešením, jak skrýt, popřípadě využít nerovnosti jako například vystupující roh komína apod.

Kuchyň ve tvaru písmene U

Tyto kuchyně a jejich návrhy dostáváme sice výjimečně, ale s o to větší radostí je pro vás vyrábíme. Jsou pro nás výzvou, kterou rádi přijímáme, abychom splnili nároky i těch nejnáročnějších zákazníků. Při dostatku místa nabízí tyto kuchyně bezkonkurenční prostory pro uschování věcí a potravin a nabízí v ideálním případě dvě pracovní desky, se kterými můžete počítat při přípravě pokrmů. Samotná pracovní deska by měla mít už kvůli pohodlné přípravě potravin délku minimálně 120 cm.

Umístění spotřebičů

Překrásný design a návrh kuchyňské linky bude mít minimální hodnotu, pokud podceníte rozložení jednotlivých spotřebičů a v kuchyni se místo radosti z přípravy dobrého jídla budete trápit.

Hodně častou chybou je nesprávné umístění sporáku. Ať už se jedná o jakýkoliv typ sporáku, vřele doporučujeme umístění pracovní desky z alespoň jedné jeho strany. Její délka by měla být nejméně 50 cm. Důvod je prostý. Získáte spoustu místa, kam můžete odložit horké pánve a hrnce s jídlem nebo pekáč s čerstvě upečeným dezertem. Navíc máte přímo vedle sporáku dostatek místa pro přípravu surovin a odložení kuchyňského náčiní.

Sporák také doporučujeme umístit dál od lednice, jejíž motor horkem trpí. Zároveň se zvyšuje celková spotřeba a snižuje se životnost lednice. V návrhu vaší kuchyně umístěte sporák dále od zdi, která se zbytečně zahřívá a lze ji jednoduše znečistit při přípravě jídla.

Bezpečnost především

Designéři ze studia Interiéry Pröschl svým zákazníkům také doporučují umístit troubu do výšky očí. Vyřešíte tím dva problémy naráz. Nemusíte se sklánět při kontrole pokrmů v troubě k zemi a navíc ochráníte vaše děti, které budou mít horká dvířka a madlo z dosahu všetečných rukou. S tím souvisí u umístění sporáku, který by neměl být vedle šuplíkových zásuvek, po kterých mohou děti vyšplhat a dotknou se horkých částí sporáku.

Vytvořili jste si již návrh vaší kuchyně, ale žádná z běžně dostupných kuchyňských linek neodpovídá vašim představám? Obraťte se na interiérové studio Interiéry Pröschl. Vytvoříme pro vás návrh vaší nové kuchyně včetně vizualizace. Zajistíme výrobu kuchyně na míru tak, aby pro vás bylo vaření radost a vášeň.

Ukázka realizací

Přehled všech realizací

Potřebujete
poradit?
608 954 450