Plánování kuchyně

Profesionální interiérové studio Interiéry Pröschl nabízí komplexní služby plánování a následné realizace kuchyní na míru. Nebojte se, plánování kuchyně je vcelku zábavná činnost, protože vytváříte plán něčeho, co by vám v ideálním případě mělo sloužit dlouhá léta a být vám vždy při ruce.

Základní myšlenkou při plánování nové kuchyně není vytvoření unikátního designu kuchyňské linky, ale především dodržení ergonomického uspořádání skřínek i spotřebičů. Každá dvířka a každý spotřebič vám musí perfektně padnout do ruky. I v té nejkrásnější designové kuchyni se může špatně vařit, pokud se v ní nebudete cítit dobře a budete neustále přecházet s kuchyňským náčiním nebo jídlem přes celou kuchyň.

Co mě čeká?

Pečlivá rozvaha nad budoucí kuchyní začíná zpravidla zaměřením. Je nutné změřit vzdálenost od podlahy ke stropu, vzdálenosti mezi jednotlivými stěnami a také od rohu místnosti ke dveřím. Doporučujeme provést více měření na několika místech. Zpravidla odhalí nečekané nerovnosti na zdech a usnadní následnou realizaci nové kuchyně. Do návrhu je nutné zakreslit také rozvody topení, vody a elektřiny a zaznamenat všechny atypické výčnělky a nerovnosti. Pokud plánujete umístit kuchyňský nábytek pod okna nebo v blízkosti oken, změřte si přesné rozměry oken a dveří a jejich vzdálenosti od stropu a od podlahy.

Při plánování kuchyně pamatujte také na budoucí umístění elektrických zásuvek, světelných vypínačů a popřípadě přeložení některých inženýrských sítí (voda, plyn). Kontaktujte naše designéry, pokud si nevíte rady. Jsme profesionálové s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Rádi vám pomůžeme vytvořit kuchyň, ve které si budete připadat, jako byste byli její součástí.

Ideální kuchyně? Ta vaše!

Většina moderních kuchyní nabízí tři části, ve kterých se pohybujete a trávíte volné chvíle přípravou jídla. V části určené pro vaření většinou najdete sporák, popřípadě varnou desku a troubu. V druhé části se nejčastěji věnujete mytí nádobí a jeho uskladnění a v třetí naleznete prostory pro skladování potravin.

Pamatujte na to, že s potravinami budete po vaší kuchyni chodit a přenášet je. Proto zvolte rozumnou délku kuchyňské linky o minimální délce 120 cm a také pamatujte na výšku vás a vašich blízkých, kteří kuchyň budou užívat.

Interiéry Pröschl nabízí také výrobu atypických kuchyní na míru, které se přizpůsobí vašim přáním a potřebám. Rádi vám nezávazně poradíme a dáme cenné tipy pro návrh perfektní moderní kuchyně, která vám bude dělat radost každý den.

Ukázka realizací

Přehled všech realizací

Potřebujete
poradit?
608 954 450